Zabezpieczenia w nowych autach są tylko modyfikowane a czasami nawet pozostają takie same. Złodziej ma możliwość ukraść auto już po dwóch tygodniach od jego wypuszczenia na rynek z zmodyfikowanym zabezpieczeniem.

Kradzież auta na walizkę twa kilka sekund wystarczy że złodziej z walizką która odbiera sygnał z kluczyka keyless podejdzie dosyć blisko aby ten sygnał przechwycić. Wtedy walizka wzmacnia sygnał wysyłany z kluczyka i wysyła go dalej do osoby która stoi przy aucie aby mógł otworzyć drzwi i uruchomić auto.

Naciągacze którzy dzwonią do pokrzywdzonej osoby z informacją gdzie znajduje się aktualnie jego skradziony pojazd. Chcą uzyskać w zamian np: 20 doładowań po 50 PLN. Oczywiście w rzeczywistości nie posiadają oni żadnych informacji o naszym aucie i próbują wyłudzić pieniądze od pokrzywdzonego.

Nigdy ale to nigdy nie przyjmujcie prezentów w postaci gadżetów do samochodu czy też breloczków do kluczyków od nieznajomej wam osoby. Zazwyczaj w prezentach tego typu znajduje się nadajnik GPS który pozwala złodziejowi na zlokalizowanie miejsca postoju auta. Może też dojść do sytuacji że przy zamykaniu auta na odległość pilotem breloczek skopiuje wysyłane informacje z kluczyka i prześle je złodziejowi co bardzo ułatwi mu jego kradzież.

Złodziej na jednym samochodzie zarabia około 4000-5000 PLN. Kwota wydaje się niewielka, ale zorganizowana grupa potrafiła ukraść sześć samochodów dziennie. Prosty rachunek daje kwotę 200 000 PLN miesięcznie na członka grupy.

Złodziej na jednym samochodzie zarabia około 4000-5000 PLN. Kwota wydaje się niewielka, ale zorganizowana grupa potrafiła ukraść sześć samochodów dziennie. Prosty rachunek daje kwotę 200 000 PLN miesięcznie na członka grupy.

Są trzy sposoby by zmniejszyć a nawet powstrzymać kradzieże samochodów w Polsce. Pierwszy to zaostrzenie przepisów karnych dotyczących kradzieży pojazdów. Drugim sposobem jest zmiana warunków pobytu w więzieniu. Trzecim sposobem i ostatnim jest zakaz sprzedawania używanych części samochodowych. Pamiętajmy też że kupując część w Poznaniu na giełdzie czy też od Mirka możemy kupować części od samochodu naszej cioci której skradziono auto rok temu. Dopóki będziemy kupować używane części samochodowe, dopóty będziemy narażeni na kradzieże samochodów.